DEM TOÇ SEN 3. OLAĞAN GENEL KURUL YAPILDI
Mehmet VAROL tarafından yazıldı.    Pazartesi, 06 Kasım 2017 10:44    PDF Yazdır e-Posta

Genel Başkan Dr. Hayati OYANIK açılış konuşmasını aşağıdaki şekilde yaptı.

Değerli delegeler, Genel Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu hakkında bilgi vermek üzere söz almış bulunmaktayım. Sendikacılığın hızla irtifa kaybettiği, sendikacıların siyasi faaliyetlerin tarafı haline geldiği, sendikal makamları işgal edenlerin çalışanı değil cebini düşünüldüğü bir dönemde, sendikacılığa gerçek hüviyetini kazandırma kararlılığıyla ve ülke menfaatleri için yapma sevdasıyla yola çıkan sendikamız 14.10. 2010 tarihinde kuruluşunu gerçekleştirerek yepyeni bir heyecanla çalışmalarına başladı. Yaptığı basın toplantısı ile kuruluş gerekçelerini, amacını, misyonunu ve vizyonunu kamuoyu ile paylaştı. Sendikamız kuruluşundan itibaren duruşu, çalışmaları ve eylemleriyle sendika dünyasına hareket ve renk getirdi. Önemli gündem maddeleriyle ilgili birçok basın açıklaması yapıldı.

Değerli arkadaşlarım, hepimiz bu sendikanın birer neferiyiz. Yönetim olarak bizler de bu sendikanın hizmetkârıyız. Sendikamızı yaşatmak, daha ileriye götürmek için canla başla çalıştık. Bu amaç doğrultusunda hiçbir fedakârlıktan çekinmedik. Herkes şunu çok iyi bilmelidir ki, şahsi menfaat beklentisiyle hareket edenlerden olmadık. Amacımız birlik, beraberlik içinde ve bir gelecek vizyonu istikametinde sendikamızı canlandırmak ve daha ileriye taşımaktır.

Dem Toç Sen’i daha ileriye götürmek, Tarım ve Orman teşkilatlarında canla başla fedakârca görev yapan personellerin eğitsel, sosyal, kültürel ve mesleki sorunlarını gün yüzüne çıkararak, üstü örtülmeye çalışılan sorunları kamuoyu ile paylaşarak ve yetkili makamlara ileterek çözülmesi ve çalışanlarımızın daha sağlıklı bir ortamda hizmet vermesini sağlamak amacıyla hizmet ettik.

Genel Yönetim Kurulu olarak, haksız ve hukuksuz idari uygulamalara karşı çıktık. Sorun yaşayan üyelerimizin hakkını korumak için ilgili kurumun en yetkili makamı ile görüşmeler yaparak çözülmesini sağladık. Hiçbir üyemizi geri çevirmedik. Gerek telefonla, gerek yüz yüze görüşerek onların taleplerini dinleyerek çözüm üretmeye çalıştık.

Genel Yönetim Kurulu olarak, üyelerimizin kardeşçe duygular içinde birbirine yaklaşmasını sağlayacak adımlar atılmıştır. Bu yönde mesajlar verilerek kamuoyu ile ve üyelerimizle paylaşılmıştır. Genel Yönetim Kurulu olarak, içinden geçtiğimiz süreçte birlik ve beraberliğimize daha fazla ihtiyaç duyulduğuna inanmaktayız. Bu sürecin, barış ve huzuru sağlayarak daha da büyümemize vesile olacağına inanıyoruz. Sendikamız, bu genel kurulla birlikte yepyeni bir heyecanla faaliyetlerine devam edecektir.

Sözlerime burada son verirken, sizleri Allah’ın selamı ile selamlıyor ve Yüce Yaratan’a emanet ediyorum. Genel kurulumuzun sendikamıza, üyelerimize ve ülkemize hayırlı olması temennisiyle…

Demtoç Sen Yönetim Kurulu aşağıdaki şekilde oluşmuştur.

         Dr. Hayati OYANIK        Genel Başkan

      Ahmet ÖKMEN             Genel Sekreter

      Mehmet SUNGUR        Genel Teşkilatlanma Sekreteri

      Süreyya KAZANCI        Genel İdari ve Mali Sekreter

      Kamil UĞUR                 Genel Eğitim Basın Yayın ve Sosyal İlişkiler Sekreteri

      İsmail TONKA               Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri

      Mehmet Ali BÜÇGE      Genel Araştırma ve Dış İlişkiler Sekreteri           

 

 

alt

alt

 

 

 

 

Son Güncelleme ( Pazartesi, 06 Kasım 2017 11:03 )